W każdą środę czciciele Matki Bożej gromadzili się na nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Była to dobra okazja, by za Jej pośrednictwem uwielbiać Pana Boga, dziękować za otrzymane łaski, przepraszać za słabości i prosić o potrzebne dary.

W związku z tym, że w prezbiterium naszego kościoła znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej poświęcony przez Jana Pawła II w czasie Jego pobytu w Krośnie 10.06.1997, która jest patronką naszej parafii, następuje pewna modyfikacja naszej modlitwy.

Od tej pory w każdą środę będziemy gromadzić się przed Jej obrazem i odmawiać Nowennę do Matki Boskiej Częstochowskiej. Można składać w zakrystii swoje prośby, podziękowania wypisane na kartkach w intencji, których będzie sprawowana Msza święta w każdą środę, a następnie będą one omadlane podczas środowej Nowenny.

Serdecznie zapraszamy Czcicieli Matki Bożej naszej Patronki.

© 2017 Parafia pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej