Jubileusz 50-lecia parafii

2 stycznia 2018

Rok 2018 będzie niezwykle ważny dla naszej wspólnoty parafialnej. W roku 1968 została ustanowiona parafia pw. św. Wojciecha w Krośnie. Pragniemy zatem uroczyście przeżyć Rok jubileuszowy naszej wspólnoty.

Okazją do tego będą rekolekcje wielkopostne, które pomogą nam jeszcze bardziej uświadomić sobie, czym jest dla nas parafia jako miejsce wzrastania w wierze i jaka spoczywa na nas odpowiedzialność za Kościół jako społeczność ludzi i budynek kościelny, który pięknieje z każdym miesiącem. Innym, godnym wymienienia wydarzeniem upamiętniającym obchody jubileuszowe, będzie wydanie książki pt. ”Parafia pod wezwaniem Świętego Wojciecha i Matki Bożej Częstochowskiej w Krośnie” autorstwa p. Władysława Sitka.

Główne obchody rocznicy ustanowienia naszej parafii odbędą się za kilka miesięcy, 23 kwietnia o godz. 17.00, a zatem w dniu odpustu parafialnego ku czci naszego patrona, św. Wojciecha. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył Metropolita przemyski, ks. Abp Adam Szal.

Już teraz pomyślmy, czym przyczynimy się, aby uroczystości w naszej parafii wypadły jak najokazalej. Być może będzie to modlitwa albo udział w nabożeństwach w naszym kościele, a może jakiś dobry czyn na rzecz parafii. Od każdego z nas będzie zależało, czy jubileusz przyniesie dobre duchowe owoce w naszych sercach.

© 2018 Parafia pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej