Niedawno rozpoczęły się wakacje, ale już teraz rozpoczyna się 11. edycja akcji zatytułowanej „Tornister Pełen Uśmiechów„. Jest to akcja znana już z naszej strony parafialnej a w tym roku finał tej akcji jest zaplanowany na 25 sierpnia a ma on się odbyć w miejscowości Giedlarowa. Głównym celem tej akcji prowadzonej przez Caritas Polska jest zwrócenie uwagi na problemy edukacyjne uczniów z ubogich rodzin oraz wsparcie ich edukacji. Wprawki szkolne są kompletowane poprzez okres wakacji w całej Polsce na poziomie diecezjalnych oddziałów Caritas. Jak już pisaliśmy wyżej kulminacja akcji zaplanowana jest na 25 sierpnia. Wtedy to na stadionie sportowych w miejscowości Giedlarowa (gmina Leżajsk), która stanie się na jeden dzień miastem dzieci.

Uroczystości zostaną zainaugurowane Mszą Świętą pod przewodnictwem bp Stanisława Jamrozka. Tornistry zostaną wręczone kilkuset dzieciom. W tym miejscu warto wspomnieć, że od początku akcji Caritas przekazała już ponad 170 tysięcy wyprawek. Wyprawki w tym roku przygotują m.in. Para Prezydencka, Rzecznik Praw Dziecka oraz wolontariusze Caritas. Zachęcamy do wsparcia młodych ludzi by zwiększyć szansę ich rozwoju intelektualnego.

Akcja finansowana jest z ogólnopolskiej zbiórki SMS-ów charytatywnych o treści TORNISTER wysyłanych pod nr 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT) oraz wpłat indywidualnych. 

Źródło: Caritas