Oaza to ruch katolicki założony przez ks. Franciszka Blachnickiego. Tworzył ją również święty Jan Paweł II, który często powtarzał do młodzieży: „Nie bójcie się świętości, świętość jest
dla każdego”. Stało się to pięknym mottem oazy.

W naszej parafii obecnie liczy ona ponad 30 osób. Razem pragniemy odkrywać prawdziwą radość, płynącą ze wspólnoty, wiary i miłości Bożej. Celem oazy jest osiągnięcie świętości życia, poprzez wypełnianie charyzmatu nadanego przez ks. Franciszka Blachnickiego.  Pomagają nam w tym cotygodniowe spotkania formacyjne, Eucharystia, wyjazdy i wycieczki, luźne rozmowy, sport i rekreacja, czy też zabawy. Nie brak chwil, w których każdy z nas skierowany jest w stronę bliźniego, co uczy nas wzajemnego szacunku i miłości.

Co tydzień spotykamy się w salce na plebanii. Wspólnie zastanawiamy się nad Słowem Bożym oraz ważnymi aspektami naszej wiary. Poruszamy tematy, na które wszystkim trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Dzielimy się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Niejako na drugim planie, po części formacyjnej przychodzi czas na rozmowy o minionych dniach – chwilach zarówno trudnych, jak i radosnych. Uczymy się słuchać i, co najważniejsze, dbać o siebie wzajemnie. Chętnie włączamy się w życie parafii, np. poprzez adoracje tematyczne. Śpiew przynosi wiele pozytywnych emocji, zarówno duchowych, jak i tych międzyludzkich, dlatego jest ważnym punktem spotkań oazy. Prowadzimy akcję „Znicz” i sprzedaż kartek świątecznych. W ten sposób pozyskujemy środki na wakacyjne wyjazdy, by uczyć się, jak dostrzegać znaki Boże w otaczającym nas świecie.

Nie wolno bowiem podążać za głosem współczesnego świata we wszystkim, co nam podpowiada. Ważne jest, aby dostrzegać drugiego człowieka, który żyje tak blisko nas. Tego uczy nas trwanie
we wspólnocie – uwrażliwia i otwiera nasze serca na bliźniego. Przede wszystkim odkrywamy prawdziwą radość płynącą ze wspólnego przebywania i z miłości Bożej.

Przecież  każdy może być świętym uśmiechniętym!

Ekipa Oazy